Nová databáze plemene

Naši milí příznivci plemene Nova Scotia Duck Tolling Retriever. Chceme vás informovat o důležité změně v celosvětové databázi K9data, která se týká právě našich milovaných Tollerů.

Po několika vleklých problémech s databází K9data se veškerá data o plemeni Nova Scotia Duck Tolling Retriever přestěhovala na novou platformu – Breedarchive. Tato změna přináší mnoho výhod, včetně zlepšeného přístupu, modernějšího prostředí, vytváření statistik a lepší správy informací o našich psech.

Chceme tímto vyzvat všechny chovatele a majitele Tollerů, aby aktivně využívali tuto novou databázi na Breedarchive. Máte jedinečnou příležitost přispět k rozvoji a úplnosti informací o našich psech a odchovech. Každý váš příspěvek a aktualizace jsou cenné pro celkovou populaci Tollerů.

Díky společnému úsilí můžeme vytvořit komplexní a aktuální záznamy o našich čtyřnohých přátelích. Vaše aktivní účast nám všem pomůže lépe porozumět genetice, zdraví a chovatelským praktikám spojeným s naším plemenem. Pro (nejen) chovatele je celosvětová databáze plemene cenným nástrojem.

Děkujeme vám za vaši podporu a těšíme se na společné budování rozsáhlé a spolehlivé databáze Nova Scotia Duck Tolling Retriever na Breedarchive. Společně můžeme přispět k udržení a zlepšení tohoto nádherného plemene pro budoucí generace.”

Pokud budete mít jakýkoliv dotaz, nejasnost či budete chtít poradit s uživatelským rozhraním při používání databáze, neváhejte se obrátit na Jakuba Hlaváčka – jakhlavacek@gmail.com

Odkaz na Breedarchive: https://nsdtr.breedarchive.com/home/index