Tolling seminář se Sverkerem Haraldssonem (SE) v ČR

logoCZ700bezpozadi

First Tolling seminar with Sverker Haraldsson (SV) in the Czech Republic

Vůbec poprvé se v České republice uskuteční seminář Tolling testů (TJP) a to pod záštitou Toller klubu CZ.

Máte jedinečnou šanci se zúčastnit semináře, tréninku a neoficiálních TJP s vynikajícím švédským trenérem a rozhodčím pro TJP panem Sverkerem Haraldssonem.

Tolling testy jsou přímo určené pro plemeno Nova Scotia Duck Tolling retriever. Tolling seminář je pro každého, kdo se chce naučit správné práci s jeho Tollerem, seznámit se s jedinečným zkušebním řádem psaným jen a pouze pro Tollery a vyzkoušet si, jak taková práce vypadá a co obnáší.

Budete mít možnost se zúčastnit jako trénující tým, ale i jako divák – odkud si taktéž odnesete velmi cenné poznatky, postřehy a tipy na trénink.

To vše pod taktovkou jednoho z nejpovolanějšího trenéra a rozhodčího pro TJP.

Trénink proběhne s dummy a posléze bude rozšířen o trénink na chladné zvěři, tedy kachně. Vítáni jsou pouze psi, kteří nosí a spolehlivě vyhledávají dummy, resp. kachnu. Pro majitele štěňat a mladých psů pouze jako pro diváky.

Překlad do ČJ zajištěn.

We would like to invite you to the very first seminar on Tolling tests in the Czech Republic organized by Toller klub CZ.

You have a unique opportunity to participate in the seminar, training and take an unofficial test with an excellent Swedish trainer and judge, Mr. Sverker Haraldsson.

Tolling tests are breed specific tests intended for Nova scotia duck tolling retrievers. The seminar is for anyone who wants to learn the proper way of handling their toller, to get acquainted with exam regulations and rules written only for tollers and see what such work requires and looks like in real.

You will able to participate not only as training teams but also as spectators, which will also give you a chance to get very valuable insights and tips on this training. And all this under the direction of one of the most qualified trainer and judge of Tolling tests.

The training will be initially performed on dummies but later on, it will be broaden to game birds, naturally ducks. Only dogs which retrieve and reliably search for dummies are allowed to participate. The owners of puppies and adolescent dogs are welcome only as spectators.

• Kdy: 25.-26. 3. 2017
  • Kde: Hotel Amerika Velké Meziříčí
  • Příjezd: V pátek 24.3.2017  v odpoledních/večerních hodinách.
  • Ubytování: Hotelu Amerika, Velké Meziříčí

Předběžný program:

• Sobota 25.3.2017 – od rána teoretická část semináře, následuje praktický trénink TJP
  • Neděle 26.3.2017 – od rána neoficiální (funny) TJP, buď na dummy, nebo na zvěř (kachny), dle vycvičenosti psa a výběru vůdce

Veterinární podmínky:

Platné očkovací průkazy (vzteklina, parvo, psinka…)
Háravé feny a nemocní psi se nemohou akce zúčastnit.

Maximální počet trénujících týmu je 15

Více o TJP, zkušební řád, reportáž atd. najdete na stránce reportáž a zkoušky

Prosím stahujte v jiném prohlížeči než Internet Explorer
  • When:  25 – 26 March 2017
  • Where:  Velké Meziříčí
  • Arrival: Friday, March 24, 2017 in the afternoon / evening hours
  • Accomodation:  Hotel Amerika, Velké Meziříčí

Program:

• Saturday, 25 March – theoretical part of seminars followed by practical training of Tolling tests
  • Sunday, 26 March – unofficial (funny) Tolling tests using either a dummy or game birds (ducks) depending on how the dogs are trained as well as on the will of each dog-handler.

Veterinary requirements:

Valid vaccination certificates (rabies, parvo, distemper, …)
Heating bitches and sick dogs are not allowed to participate.

The number of trainees in a single team is limited to 15

Please don’t download in Internet Exlorer it doesn’t  work.

Sverker Haraldsson

Pyšný majitel Tollera a trenér od roku 1995, momentálně trénuje, soutěží a pracuje se Stormem, jeho pátým Tollerem.

Aktivní předseda a editor klubového magazínu Švédského Toller klubu.

Člen představenstva Švédského Retriever a Spaniel klubu od roku 2006 – práce především se zaměřením na tolling a oficiální Tolling testy.

Od roku 2012 je oficiální rozhodčí pro Tolling testy.

Sverker Haraldsson

Proud toller owner & trainer since 1995.

Currently training, competing & hunting with Storm, our 5th Toller.

Active within the Swedish toller club since 1999 as editor of club magazine & chairman.

Board member in the Swedish Retriever & Spaniel Club since 2006 – working especially with tolling and official Tolling trials.

Official Tolling judge since 2012.