Dospělý Toller je pes inteligentní, přívětivý a jemný – obzvláště k dětem. K cizím lidem bývá spíše rezervovaný, zvláště pokud není majitel přítomen. Je-li majitel k cizím lidem a návštěvám přátelský, pravděpodobně bude Toller přátelský taktéž.  Toller není v běžných situacích agresivní, ani k lidem, ani k jiným zvířatům.  Je zdravě zvědavý.

Nutností a nezbytností je výchova psa, důsledná, nikoliv tvrdá a nátlaková! Toller musí vědět, že se na Vás může spolehnout a že jste k němu spravedliví.

Pamatujte na to, že pokud budete na Tollera tvrdí a půjdete na něho zbytečným nátlakem, stane se o to tvrdohlavějším!

Tolleři jsou velice inteligentní psi a jsou šťastní, pokud mají důsledné a loajální vedení.

Nezapomínejte na to, že Toller je lovecký pes vyšlechtěný pro každodenní práci. Většina Tollerů dnes žije jako rodinný pes a proto je naprosto důležité abyste tento fakt měli na paměti a byli si vědomi základních charakteristik plemene.

Toller je velmi aktivní pes, který potřebuje zaměstnat jak fyzicky, tak psychicky. Při pořizování Tollera musíte mít na paměti, že toto plemeno potřebuje hodně pozornosti a smysluplnou aktivitu po celý život. Buďte připraveni na to, že potřebuje spoustu vaší energie a kontakt s Vámi. Stejně tak potřebuje trpělivost a čas pro výcvik a výchovu.  Toller potřebuje být součástí Vaší rodiny a být s ní a s Vámi v každodenním kontaktu, je naprosto nevhodný pro celodenní pobyt v kotci bez práce, zaměstnání a bez kontaktu se svoji rodinou.

plot ok
IMG_5822

Toller je inteligentní pes a má velmi velkou vytrvalost. Charakteristická je pro něj hravost. Je aktivní, čilý a pozorný.

IMG_7951

Kromě fyzických aktivit potřebuje i psychicky zaměstnat. V prvé řadě se musíte soustředit na správnou socializaci, výchovu a výcvik, stejně tak se budete nejspíše muset naučit se svým psem pracovat. Konkrétní kynologické odvětví, kterému se budete se svým Toller věnovat není až tak důležité, Toller se s Vámi nadšeně pustí do jakéhokoliv psího sportu a zábavy.

Buďte připraveni na to, zaměstnat Vašemu psu hlavu. Ať již to bude řešení úkolů v Agility, Loveckém výcviku, Obedience, učením triků, nebo v řešení dnes populárních psích hlavolamů – je to jedno. Toller úkoly, kde musí přemýšlet zbožňuje, potřebuje je, a měly by být součástí jeho každodenní ho života.

Jestliže tyto potřeby budou splněny, dostanete v Tollerovi člena rodiny, který je příjemný, přátelský a na kterého se můžete spolehnout.